چهارشنبه, 13 مرداد 1400
  • ساعت : ۲۳:۵۳:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ 
  • کد خبر : ۸۷۰۶۴
وصیت نامه حضرت امام خمینی ( ره )
فرازهایی از وصیت نامه سیاسی ـ الهی حضرت امام خمینی ( ره )

ما مفتخریم که مذهب ما »جعفری« است .

ما مفتخریم و ملت عزیز سرتاپا متعهد به اسلام و قرآن مفتخر است که پیرو مذهبی است که میخواهد حقایق قرآنی ، که سراسر آن از وحدت بین مسلمین بلکه بشریت دم میزند، از مقبره ها و گورستان ها نجات داده و به عنوان بزرگترین نسخه نجات دهنده بشر از جمیع قیودی که بر پای و دست و قلب و عقل او پیچیده است و او را به سوی فنا و نیستی و بردگی و بندگی طاغوتیان میکشاند نجات دهد.

ما مفتخریم که کتاب نهج البلاغه که بعد از قرآن بزرگترین دستور زندگی مادی و معنوی و بالاترین کتاب رهایی بخش بشر است و دستورات معنوی و حکومتی آن بالاترین راه نجات است، از امام معصوم ما است.

زنان بزرگواری زینب گونه فریاد میزنند .

ما مفتخریم که بانوان و زنان پیر و جوان و خرد و کلان درصحنه های فرهنگی و اقتصادی ونظامی حاضر، و همدوش مردان یا بهتر از آنان در راه تعالی اسلام و مقاصد قرآن کریم فعالیت دارند .

راه مستقیم الهی نه به شرق وابسته است و نه به غرب .

من اکنون به ملتهای شریف ستمدیده و به ملت عزیز ایران توصیه میکنم که از این راه مستقیم الهی که نه به شرق ملحد و نه به غربِ ستمگرِ کافر وابسته است، بلکه به صراطی که خداوند به آنها نصیب فرموده است محکم و استوار و متعهد و پایدارً پایبند بوده، و لحظه ای از شکر این نعمت غفلت نکرده و دستهای ناپاک عمال ابرقدرتها، چه عمال خارجی و چه عمال داخلی بدتر از خارجی، تزلزلی در نیت پاک و اراده آهنین آنان رخنه نکند؛ و بدانند که هرچه رسانه های گروهی عالم و قدرتهای شیطانی غرب و شرق اشتلم میزنند دلیل برقدرت الهی آنان است و خداوند بزرگ سزای آنان را هم در این عالم و هم درعوالم دیگر خواهد داد. »إنَّه ولی النِّعَم وبِیدِه ملکوتُ کلِّ شیءٍ«.

آنچه موجب وحدت بین مسلمین است این مراسم سیاسی است .

و از آن جمله مراسم عزاداری ائمه اطهار و بویژه سید مظلومان و سرور شهیدان، حضرت ابی عبدالله الحسین - صلوات وافر الهی و انبیا بر روح بزرگ حماسی او باد - هیچگاه غفلت نکنند. و بدانند آنچه دستور ائمه برای بزرگداشت این حماسه تاریخی اسلام است و آنچه لعن و نفرین بر ستمگران آل بیت است، تمام فریاد قهرمانانه ملتها است بر سردمداران ستم پیشه در طول تاریخ الی الابد. و میدانید که لعن و نفرین و فریاد از بیداد بنی امیه با آنکه آنان منقرض و به جهنم رهسپار شده اند ، فریاد بر سر ستمگران جهان و زنده نگهداشتن این فریاد ستم شکن است.

همه باید بدانیم که آنچه موجب وحدت بین مسلمین است این مراسم سیاسی است که حافظ ملّیت مسلمین ، بویژه شیعیان ائمه اثنی عشر و آنچه الزام است تذکر دهم آن است که وصیت سیاسی- الهی اینجانب اختصاص به ملت عظیم الشأن ایران ندارد، بلکه توصیه به جمیع ملل اسلامی و مظلومان جهان از هر ملت و مذهب میباشد.

از خداوند- عزوجل - عاجزانه خواهانم که لحظه ای ما و ملت ما را به خود واگذار نکند و از عنایات غیبی خود به این فرزندان اسلام و رزمندگان عزیز لحظه ای دریغ نفرماید.

                                                                                                                                                  روح الله الموسوی الخمینی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0